Комунальний заклад "Тупичівський ліцей" розташований в

селі Тупичеві Городнянського району

Чернігівської області.

Село Тупичів знаходиться в північній частині України. Село лежить на рівнинній частині, яку утворюють Придністровська западина та Східне Полісся.

У південному напрямку на відстані 34 км є обласний центр - місто Чернігів. У північному напрямку за 22 км від села знаходиться районний центр - місто Городня.

Село Тупичів лежить на правому березі річки Крюкова. Населений пункт з півночі на південь має протяжність 4 км з заходу на схід - 3,9 км.

КЗ "Тупичівський ліцей" знаходиться в селі Тупичеві по вулиці Чернігівській, 40. Координати школи: 51°45 пн.ш., 31° 20 сх.дв. Територія школи розташована на опідзоленому типовому чорноземі. Навколо школи ростуть мішані породи дерев.

Перша згадка про навчальний заклад в селі Тупичеві належить другій половині XІX століття. Засновником Тупичівського земського училища була Любов Свечина -дружина місцевого поміщика Олександра Свечина, фрейліна імператорського двору. Любов Свечина опікувалась цим навчальним закладом і кращим учням по закінченні навчання дарувала "Новый Завет" з таким надписом: "За хорошее поведение, исправное посещение училища и за успешное окончание учения" Л.Свечина.

У 1866 році в Тупичеві була тільки церковно -приходська школа, в якій працював лише один учитель. Згодом було організовано початкову школу з 4-х річним навчанням, яка проіснувала до кінця 20-х років ХХ століття. Навчання велось російською мовою.

У 1929 році Тупичівська школа стала семирічкою. Школа

У 1935 році у селі було збудовано нову школу і відкрито 8 клас, а згодом 9 - 10. Це була єдина середня школа на навколишні села. До Тупичева ходили навчатись діти із Дирчина, Макишина, Смяча, Звеничева, Конотопа, Івашківки, Бурівки, Невклі, Куликівки, Вихвостова та ін.сіл.

До Великої Вітчизняної війни школа дала 4 випуски ( 220 учнів).

У 1940 -1941 навчальному році в школі працювало більше 30 вчителів і навчалося 610 учнів.

У вересні 1943 року будівлю школи спалили фашисти, а 10 жовтня 1943 року школа вже почала працювати у прилаштованих приміщеннях. Заняття проводились у 2 зміни.

Із 1947 року розпочалося будівництво нової школи, яке вступило в дію 1951 році. Навчалося більше 700 учнів (загальна кількість класів - 22 ).

У 1957 - 1958 роках на базі Тупичівської середньої школи було засновано вечірню і заочну школи, які проіснували до 1977 року і були переведені до м. Городні.

У 60-х роках на базі Тупичівської школи був заснований табір праці та відпочинку, який проіснував до 1987 року

( закрили в зв'язку з аварією на ЧАЕС).

У 1977 році вступили в дію приміщення гуртожитку і автокласу. Із того часу в школі викладали автосправу до 2009 р.

У 1989 році відкрито комп'ютерний клас, який поновлено 2008 році. У 2012 році клас доповнено новими комп’ютерами та навчально-презентаційним інтерактивним комплексом.

Із 2000 року розпочато пошук картин художників, які жили і творили в нашій місцевості. Так з’явилася картинна галерея місцевих художників, де представлені роботи Довгопола Г.А., Лопухівського Г.К., Стрілка В.М., Дорошка О.Я., Лоцмана В.І., Дробнохода М.М., Олійника П.Ф., Бойка О.М., Інютіна В.І. , Фурса О.К., Седня В.І., Шакало В.М.

У 2005 році вийшла в світ збірка віршів колишнього вчителя Лопухівського Г.К. "Зростив мене в росах Тупичів".

У період з 1929 по 2010 рік школу очолювали директори:/Files/images/pro_shkolu/DSC06657.jpg

Варлига Д.Г. Авдієнко І.І.

Лук'яненко К.Б. Седень М.С.

Задорожний І.Г. Колесник М.Ф.

Виланський Д.Н. Кнут Ф.М.

Короп М.А. Якуб Л.П.

У 2014 році на посаду директора школи було призначено Курганову Т.П.

За архівними даними Тупичівську школу з 1952 по 2014 рік закінчили 3799 учнів. Із них 223 випускники нагороджено золотими та срібними медалями.

На сьогодні КЗ "Тупичівський ліцей" розміщується в декількох приміщеннях. Навчальні кабінети, спортивно - актовий зал, кабінет директора, методичний кабінет, учительська знаходяться в типовому двоповерховому приміщенні. Класи для занять початкової ланки, бібліотека, майстерні та їдальня розміщуються в окремих пристосованих приміщеннях.

У 2011 році в двоповерховому приміщенні були замінені вікна на металопластикові. У 2012 році було пофарбовано фасад будівлі школи.

В оформленні школи використані світлі шпалери та фарби. На стінах та вікнах просторих коридорів і класів - велика кількість зелені.

Із ранньої весни до пізньої осені на клумбах перед фасадом школи милує око різнобарв'я квітів. На пришкільному подвір'ї є велика кількість дерев та декоративних кущів.

У 2012 році учні нашої школи, як переможці обласного конкурсу представляли Чернігівщину на Всеукраїнському конкурсі з квітництва і ландшафтного дизайну «Мальовнича країна – футбольна країна» з проектом клумби «Зозулиця». Цей образ привабив школярів своєю простотою і змістовністю. Він символізує великий історичний спадок нашої держави і відродження традицій. «Зозулиця» стала лауреатом конкурсу на кращий неофіційний талісман України до ЄВРО – 2012.

Вчителі наполегливо працюють над удосконаленням форм проведення уроку, намагаються забезпечити високий науковий рівень, організаційну стійкість, ефективність кожного заняття. Широко використовують досягнення педагогічної теорії та практики.

Педагоги не тільки дають міцні знання учням, а й надають кожній дитині можливість реалізувати себе, проявити свій талант, що в свою чергу надихає дитину на подолання труднощів, дає можливість відчути себе рівною серед рівних, а звідси - радість у навчанні, пробудження енергії життя, формування людської гідності.

Випускники школи працюють в різних галузях народного господарства, науки і культури.

Серед них є відомі письменники Дорошко Петро Онуфрійович, Стаднюк Іван Фотійович, поет і художник Лопухівський Григорій Кузьмич, професор, доктор географічних наук Діброва Олексій Тимофійович, академік НАН України, доктор хімічних наук Стрєлко Володимир Васильович, професори Мурач Михайло Максимович, Акіменко Микола Іванович, ректор республіканського університету перепідготовки педагогічних кадрів шкіл, професор Дробноход Микола Іванович, художник Дорошко Олександр Якович, поет, мовознавець Мойсієнко Анатолій Кирилович, поет Кац Зельман, доцент кандидат фармацевтичних наук Янченко Віктор Олексійович,кандидат історичних наук Дорохіна Тамара Федорівна.

Переважна кількість вчителів, які працювали і працюють в закладі є також її випускниками.

Вчителі КЗ "Тупичівський ліцей" неодноразово були лауреатами та призерами районних та обласних конкурсів.

Здобувачі освіти займали призові місця в районних та обласних предметних олімпіадах, творчих конкурсах, спортивних змаганнях. Найбільше призових місць ліцеїсти займають з настільного тенісу та футболу.

Окрасою не тільки ліцею, а й села є зразковий оркестр духових інструментів, керівником якого є Барташ О.А.

Для всебічного розвитку дітей та зайнятості в позаурочний час у закладі працюють гуртки і секції, в яких кожна дитина може самореалізуватися як особистість.

У 2011 році в школі відкрито клас лісництва, де працює гурток лісівників – дендрологів. Керівник юних лісівників – Барташ Н.М. Гуртківці отримують ґрунтовні знання з основ лісництва та дендрології, займаються природоохоронною діяльністю, проводять експериментальну, дослідницьку роботу, допомагають відтворювати лісові ресурси.

Школа є чи не основним осередком культури на селі. На святах, які тут проводяться, завжди присутні випускники школи, батьки учнів, жителі села, гості. Така співдружність школи, сім'ї та громадськості є запорукою успішного навчання, розвитку та виховання підростаючого покоління.

Минуле і сьогодення

Кiлькiсть переглядiв: 812

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.